Su naujosiomis DuPont™ Tyvek® FireCurb® antipireninėmis kvėpuojančiomis membranomis mes galime užtikrinti didesnį pastatų saugumą. Ne visos statybinės medžiagos gaisro metu pažeidžiamos vienodai. Ugnį sulaikanti kvėpuojanti membrana atlieka svarbų vaidmenį gerinant pastato apsaugą gaisro metu, nes gyventojų evakuacijos laikas per kurį jie turi pasišalinti iš pastato yra ilgesnis, taigi gali būti išgelbėjamos žmonių gyvybės.
Kai šio pramonės sektoriaus lyderiai įsipareigojo padidinti pastatų saugumą, DuPont sukūrė Tyvek® FireCurb® Housewrap ugniai atsparias kvėpuojančias membranas, naudodami naują, patentuotą technologiją, kurios dėka plėvelės atitiko B europinę degumo klasę pagal Europos Komisijos statybos produktų reakcijos į ugnį klasifikavimą (EN13501-1. Patobulinus vandeniui nepraleidžiančias, bet garams laidžias Tyvek® kvėpuojančias membranas, t.y. papildomai užtikrinus jų atsparumą ugniai, Tyvek® kvėpuojančios membranos atitinka nebe standartinės degumo eksploatacinių savybių E klasės reikalavimus, o B europinės degumo klasės („Euroclass B“) keliamus reikalavimus.
Europinės B degumo klasės („Euroclass B“) apibrėžimas
B europinė degumo klasė yra reakcijos į ugnį klasių sistemos EN13501-1 dalis, sukurta klasifikuoti medžiagų, statybinių gaminių ir konstrukcinių elementų reakciją į ugnį ir turėtų pakeisti JK degumo klasių sistemos BS476 6 ir 7 punktus.
2002 m. vasario mėn. EN13501-1 (Statybinių gaminių ir konstrukcinių elementų degumo klasifikacija) tapo Europos standartu. Dabar valstybės narės turėtų įdiegti šį naują standartą ir, nors standarto įdiegimo procesas kiekvienoje šalyje trunka skirtingai, akivaizdu, kad šis standartas turėtų būti vienodai integruotas ir suderintas visoje Europos rinkoje.
Naujausioje techninėje literatūroje nacionalinės reakcijos į ugnį klasės sistemos dažnai painiojamos su Europos klasifikacijos kategorijomis. Ypatingas dėmesys visada turėtų būti skiriamas klasifikavimo normai. Jei kyla abejonių, dėl papildomos informacijos kreipkitės į gamintoją. Taip pat reikėtų pažymėti, kad mūsų gaminiai dėl atitikties F europinei degumo klasei nebuvo testuojami, o žemiausia bandymais nustatyta produktų reakcijos į ugnį klasė buvo E europinė klasė.
Degumas ir pavienių degančių daiktų bandymai
Reakcijos į ugnį B europinė klasė apibūdina statybos produktų atsparumą ugniai pagal du skirtingus bandymus. Norint, kad antipirenų savybių turinti kvėpuojanti membrana atitiktų ir būtų traktuojama, kaip produktas atitinkantis europinei B degumo klasei keliamus reikalavimus, ji privalo atitikti šių bandymų standartus: gaminių užsidegamumo bandymas ir pavienių degančių daiktų bandymas
Gaminių užsidegamumo bandymo metu nustatomas membranų degumas, esant mažam liepsnos šaltiniui. Pavienių degančių daiktų (PDD) bandymo metu nustatoma kokią įtaką produktas turi gaisro išplitimui, paliekant vieną degantį daiktą patalpos kampe šalia bandomo gaminio. Įrodyta, kad B europinei degumo klasei priskiriamos medžiagos, pasižymi labai mažu degumu, beveik neturi ar visai neturi jokios įtakos gaisro plitimui, mažai išskiria šilumos ir dūmų. Palyginimui, tos medžiagos, kurios priskiriamos E europinei degumo klasei privalo atitikti tik tuos reikalavimus, kuriuos nustato gaminių užsidegamumo bandymas (asmenims suteikiama pakankamai laiko palikti degantį pastatą).
Kokie produktai siūlomi šiuo metu rinkoje?
Daugumos statybos produktų sudėtyje yra medžiagų, kurios sumažina tokių produktų degumą, o tokie antipirenai gali būti pridedami į produkto sudėtį arba naudojami kaip papildomas sluoksnis, kuriuo produkto paviršius padengiamas po arba prieš montavimą. Minėti būdai gali būti labai veiksmingi užkertant kelią gaisrams arba sulėtinant gaisro plitimą, ir tokiu būdu suteikiama daugiau laiko pastate esantiems žmonėms saugiai pasišalinti iš pastato.
Anksčiau daugumoje antipirenų savo sudėtyje turinčių produktų, buvo galima aptikti ir halogenintų organinių medžiagų chloro ir bromo pavidalu. Medžiagai pradėjus degti, halogenintos organinės medžiagos, išsiskirdamos dujų pavidalu, paveikia degimo procesą, todėl lengviau užgesinti arba sumažinti kilusį gaisrą. Tačiau šie antipirenai turi vieną akivaizdų trūkumą. Degant chloro ir bromo dujoms gali susidaryti toksiški dūmai. Būtent dėl šios priežasties, gamintojai ilgai ieškojo kitų alternatyvų.
Ir štai sukuriama ir rinkai pristatoma nedidelį poveikį aplinkai turinti DuPont™ Tyvek® FireCurb® antipireninė membrana, kurios nedegus sluoksnis yra sukurtas naudojant ugniai atsparią dangą, kurios sudėtyje nerasime halogenintų organinių medžiagų.
Naudodami naują patentuotą technologiją, DuPont sukūrė Tyvek® FireCurb® difuzinę membraną, kuri pasižymi Tyvek® membranoms būdingu stiprumu, ilgaamžiškumu ir atsparumu vandeniui bei turi antipirenų savybių. Ši difuzinė plėvelė puikiai tinka naudoti visų tipų pastatuose, pradedant daugiaaukščiais pastatais ir baigiant stogo konstrukcijomis, ventiliuojamais fasadais ir medinėmis karkasinėmis konstrukcijomis.
Tyvek® FireCurb® difuzinė membrana – tai idealus sprendimas, kuris atitinka sugriežtintus statyboms ir pastatams keliamus reikalavimus, pateiktus Europos Komisijos statybos produktų direktyvoje.
Kodėl gi neužsakius pavyzdžio šiandien?
Tyvek® FireCurb® difuzinės membranos sukūrimas reiškia, kad nuo šiol naujosios DuPont ugniai atsparios kvėpuojančios membranos leis užtikrinti aukštesnio lygio apsaugą nuo gaisro visame statybų sektoriuje.
DuPont ir toliau tobulina bei rinkai pristato naujas membranas, atitinkančias skirtingus statybos reikalavimus, todėl nenuostabu, kad Tyvek® FireCurb® difuzinės membranos naudojimas turi pranašumų įvairiose statybų sektoriaus taikymo srityse.
Vėdinami daugiaaukščių pastatų fasadai
Gaisro plitimo tarp aukštų ribojimas įrengiant išorinį pastato apvalkalą.
Atviri ventiliuojami fasadai
Padidina apsaugą nuo netyčinio gaisro, kurį gali sukelti maži gaisro šaltiniai (pvz., cigaretės).
Medinių karkasinių pastatų statyba
Gaisro plitimo ribojimas statybų metu.
Stogo konstrukcijos
Geresnė apsauga nuo gaisro statybų metu ir pabaigus darbus.